Event information

Location: Germany, Frankfurt (Exhibition Center)
Date: 10-13 April 2013
Website: musik.messefrankfurt.com


DAY 1 (10.04)

Agora Stage
10:00 - 10:30 Oded Kafri
11:00 - 11:30 Momme Boe
11:30 - 12:00 Christophe Godin
12:00 - 12:30 Wolfgang Haffner, Ralf Gustke, Robbee Mariano & Frank Itt
12:30 - 13:00 Hakim Ludin und PiTTi Hecht
14:30 - 15:00 Tobias Haas
16:00 - 16:30 Not Called Jinx
16:30 - 17:00 A Throne For Elyas
17:00 - 17:30 Malcom Band
17:30 - 18:00 Martin Engelien's Go Music
Acoustic Stage
10:30 - 11:00 Mirjam van den Bos/Kine Handlykken/Marco Leoné
11:00 - 11:30 SCHERBEkontraBASS
11:30 - 12:00 Richard Gillewitz
12:00 - 12:30 Dave Goodman
12:30 - 13:00 Shane Hennessy, Casper Esmann
13:00 - 13:30 ToraBoraBoys
13:30 - 14:00 Christian Eckert & Marcus Armani
14:00 - 14:30 Diane Ponzio
14:30 - 15:00 Robert C. Blank
15:00 - 15:30 Peter Autschbach + Andreas Schulz
15:30 - 16:00 Just Friends
16:00 - 16:30 Gutenberg-Trio
16:30 - 17:00 Polmighty & Friends


DAY 2 (11.04)

Agora Stage
10:30 - 11:00 Jonathan Kluth
11:00 - 11:30 The Brew
11:30 - 12:00 Mattias "IA" Eklundh
12:00 - 12:30 Wolfgang Haffner, Ralf Gustke, Robbee Mariano & Frank Itt
12:30 - 13:00 Adriano Batolba Trio
13:00 - 13:30 Martin Engelien's Go Music
13:30 - 14:00 Marcel van Cleef
14:30 - 15:00 Michael Anthony Hugh
15:00 - 15:30 Electric Love
16:00 - 16:30 Alexander Landenburg
16:30 - 17:00 Ola Englund & Feared
17:00 - 17:30 Neon Karma
17:30 - 18:00 Planet Emily
Acoustic Stage
10:30 - 11:00 Die PhiliSöphen
11:00 - 11:30 JustCASH feat. Jolina Carl
11:30 - 12:00 Julian Dawson
12:00 - 12:30 Petteri Sariola
12:30 - 13:00 Ralf Gauck
13:00 - 13:30 Acoustic Blue Mama
13:30 - 14:00 Mirjam van den Bos/Kine Handlykken/Marco Leoné
14:00 - 14:30 Jacques Stotzem
14:30 - 15:00 Christina Lux
15:00 - 15:30 Veronica Sbergia, Ukulele Zaza, Dario Polerani
15:30 - 16:00 Polmighty & Friends
16:00 - 16:30 Ferdy Doernberg
16:30 - 17:00 Liaisong
17:00 - 17:30 Diane Ponzio


DAY 3 (12.04)

Agora Stage
10:00 - 11:00 Bundeswehr Big Band
11:00 - 11:30 Alex Beyrodt, Oliver Hartmann & Friends
11:30 - 12:00 Flo Dauner & Roland Peil
12:00 - 12:30 Wolfgang Haffner, Ralf Gustke, Robbee Mariano & Frank Itt
12:30 - 13:00 Adriano Batolba Trio
13:00 - 13:30 We Butter The Bread With Butter
13:30 - 14:00 Andreas Schmid-Martelle
14:30 - 15:00 Dreizack feat. Arno Haselsteiner
15:00 - 15:30 Mike Terrana
16:00 - 16:30 Sascha Waack feat. V8 Wankers
16:30 - 17:00 Jordan Rudess
17:00 - 17:30 Marcel van Cleef
17:30 - 18:00 Athanasios "Zacky" Tsoukas
18:00 - 22:00 Finn Martin & Luxuslärm
Acoustic Stage
10:30 - 11:00 Lars de Rijck, Pasha Lychagin
11:00 - 11:30 ToraBoraBoys
11:30 - 12:00 SONiA
12:00 - 12:30 Veronica Sbergia, Ukulele Zaza, Dario Poleran
12:30 - 13:00 Gutenberg-Trio
13:30 - 14:00 Ulrich Uhland Warnecke
14:00 - 14:30 Paul O'Brien
14:30 - 15:00 Acoustic Blue Mama
15:00 - 15:30 Vicki Genfan
15:30 - 16:00 Dianji
16:00 - 16:30 Wingenfelder feat. Norman Keil
16:30 - 17:00 Suzens Garden
17:00 - 17:30 Robin Sukroso


DAY 4 (13.04)

Agora Stage
10:00 - 10:30 Drumheads!! Playalong Contest
10:30 - 11:00 Victor Smolski
11:00 - 11:30 Fotis Bernado
11:30 - 12:00 Flo Dauner & Roland Peil
12:00 - 12:30 Wolfgang Haffner, Ralf Gustke, Robbee Mariano & Frank Itt
12:30 - 13:00 Adriano Batolba Trio
13:00 - 13:30 We Butter The Bread With Butter
13:30 - 14:00 Andreas Schmid-Martelle & Friends
14:30 - 15:00 Marcel Bach
15:00 - 15:30 Mike Terrana
16:00 - 16:30 Alex Acuna
16:30 - 17:00 Jordan Rudess
17:00 - 17:30 Rage
Acoustic Stage
10:30 - 11:00 Peter Autschbach
11:00 - 11:30 Paul O'Brien
11:30 - 12:00 Dave Lee Howard
12:00 - 12:30 Craig Skala
12:30 - 13:00 SONiA
13:00 - 13:30 Jonathan Kluth
13:30 - 14:00 Kosho
14:00 - 14:30 BerlinerStreichOrchester
14:30 - 15:00 Wallis Bird
15:00 - 15:30 Diane Ponzio
15:30 - 16:00 Dianji
16:00 - 16:30 Kurt Hummel
16:30 - 17:00 Agustin Amigo
17:00 - 17:30 Jacques Stotzem

 
Updated: 20.03.2013




Post comments

Login or register to post here.



Hits total: 402 | This month: 12