Event information

Location: USA, Austin, TX
Date: 27-30 May 2010
Website: facebook.com
 
View flyer


DAY 1 (27.05)

U.S. Art Authority
  Obliteration
  Mammoth Grinder
  Sonskull
Beerland
23:20 - 23:55 Nobunny
22:30 - 23:05 Broken Gold
21:45 - 22:15 Heavy Cream
21:00 - 21:30 Simple Circuit
Red 7
01:00 - 01:45 X
00:05 - 00:45 The Spits
23:20 - 23:50 Ty Segall
22:35 - 23:05 Grass Widow
21:50 - 22:20 Wild Thing
21:05 - 21:35 Wild America
Emo's (outside)
00:00 - 00:45 Crow
23:25 - 23:50 Wasted Time
22:45 - 23:15 Talk Is Poison
22:05 - 22:35 Kyklooppein Sukupuutto
21:30 - 21:55 Nerveskade
20:50 - 21:20 Mind Eraser
20:10 - 20:40 Mother Of Mercy
Beauty Bar
  New York Night Train's Soul Clap & Dance Competition Featuring Mr. Jonathan Toubin
Broken Neck
  Kyklooppein Sukupuutto
  Arctic Flowers
  The Altars


DAY 2 (28.05)

Beerland
17:45 - 17:15 Wasted Time
17:05 - 17:30 Nerveskade
16:25 - 16:50 Acid Reflux
15:45 - 16:10 Scapegoat
15:00 - 15:30 Hatred Surge
U.S. Art Authority
  Bryan Ray Turcotte/Winston Smith Art Show
Beauty Bar
  Katey Red
  Vockah Redu
  DJ Prince Klassen
  DJ D. Lefty Parker
  DJ Twerk
Mohawk (outside)
23:00 - 00:00 The Ponys
22:00 - 22:40 A-Frames
21:15 - 21:45 Jeff The Brotherhood
20:30 - 21:00 Woven Bones
19:45 - 20:15 Heavy Cream
Mohawk (inside)
01:00 - 01:30 Cowabunga Babes
00:15 - 00:45 Ume
Emo's (outside)
01:00 - 01:45 Bastard
00:15 - 00:45 Walls
23:15 - 00:00 Subhumans
22:30 - 23:00 Rival Mob
21:30 - 22:15 The Marked Men
20:45 - 21:15 Kim Phuc
20:00 - 20:30 Vaaska
Red 7 (outside)
01:00 - 01:45 Saviours
00:10 - 00:45 Toxic Holocaust
23:25 - 23:55 Gehenna
22:40 - 23:10 Ashdautas
21:30 - 22:00 Acephalix
Red 7 (inside)
22:05 - 22:35 Iron Age
20:50 - 21:25 The Roller
00:45 - 01:30 The Riverboat Gamblers
00:00 - 00:30 Bloodbath And Beyond
23:15 - 23:45 Airfix Kits
22:30 - 23:00 True Widow
Broken Neck
  World Burns To Death
  Slang


DAY 3 (29.05)

Thunderbird Coffee
11:45 - 12:15 Iron Lung
11:00 - 11:30 Acephalix
End Of An Ear
18:00 Kim Phuc
17:00 Twin Stumps
16:00 Manikin
Beerland
17:10 - 17:55 Crow
16:30 - 16:55 Waste Management
15:45 - 16:15 Axeman
15:00 - 15:30 Night Siege
Trailer Space
18:30 - 19:00 Ghost Knife
17:45 - 18:15 The Novice
17:00 - 17:30 Mind Spiders
16:15 - 16:45 Teenage Cool Kids
Emo's (outside)
01:00 - 01:45 Poison Idea
00:00 - 00:45 The Pist
23:15 - 23:45 Slang
22:30 - 23:00 Morpheme
21:45 - 22:15 Wild Thing
21:00 - 21:30 La Urss
20:15 - 20:45 Deskonocidos
Emo's (inside)
23:15 - 00:00 Inquisition
22:30 - 23:00 Bone Awl
21:45 - 22:15 Volahn
21:10 - 21:30 Twin Stumps
20:30 - 20:55 Viper
Red 7 (outside)
  Lion Of Judah
  Airfix Kits
  Shanghai River
Mohawk (outside)
22:45 - 00:00 Quintron And Miss Pussycat
22:00 - 22:30 Box Elders
21:15 - 21:45 Psychedelic Horseshit
20:30 - 21:00 Ratas Del Vaticano
19:45 - 20:15 Fungi Girls
Mohawk (inside)
01:00 - 01:30 Fergus & Geronimo
00:15 - 00:45 Brilliant Colors
Broken Neck
  Salted City
  You People
  Hot-Rails To Hell


DAY 4 (30.05)

Independent
  Walls
  Kim Phuc
End Of an Ear
  Tim Kerr Art Show Opening with Attack Formation
Beerland
01:00 - 01:45 The Marked Men
00:15 - 00:45 Toys That Kill
23:30 - 00:00 Brilliant Colors
22:45 - 23:15 Young Offenders
22:00 - 22:30 The Hex Dispensers
18:15 - 19:15 Subhumans
17:20 - 18:00 Cross Stitched Eyes
16:30 - 17:05 Mata Mata
15:45 - 16:15 Criaturas
Trailer Space
17:30 - 18:00 Stoned At Heart
16:45 - 17:15 Fungi Girls
16:00 - 16:30 Wild America
Emo's (outside)
00:05 - 00:50 Rorschach
23:10 - 23:50 Bastard Noise
22:10 - 22:50 Morne
21:20 - 22:50 Gehenna
20:35 - 21:05 GIVE
19:50 - 20:20 Mammoth Grinder
Emo's (inside)
  Bone Awl
  Ashdautas
  Arizmenda

 
Updated: 20.05.2010




Post comments

Login or register to post here.



Hits total: 621 | This month: 14